Рік англійської мови
Вхід на сайт

Історія школи

Історія школи||Завітавши до нашого міста, Ви обов’язково потрапите на центральну міську площу, від якої, наче відштовхнувшись, широка дорога поведе у бік Кам’янця-Подільського. Це – вул. Воїнів-визволителів. Під номером 62 Вас привітно зустріне Хотинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1. 
  Це чи не одна з найстаріших шкіл в Хотині. Про це нам засвідчує архітектура будівлі школи (де зараз знаходиться корпус початкових класів), яку ми можемо віднести до словянського стилю мистецтва. 

Школа була заснована в 40-му році ХІХ ст., після входження Бессарабії в 1812 р. до складу Російської імперії. 
У 1940 р. тут розміщувалася румунська початкова школа.
У 1946-1947 рр.  початкова школа була реорганізована в семирічну.
У ХХ ст. освіта в Хотинському повіті ширилася повільно, діяли 2 двокласних повітових училища (чоловіче і жіноче), 2 чоловічих однокласних училища, одне з них приватне. Саме одне з найстаріших училищ (по деревообробці) розміщувалося в старій будівлі школи.
Велику увагу в ті часи приділялося трудовому вихованню. Цікаво, що за директорування Польового І. М. (1958-1966 рр.) при школі діяла кролоферма. Учні вирощували кроликів, а гроші від здачі тварин ішли на шкільні потреби.
1989 р. на базі Хотинської восьмирічної школи №1 було відкрито середню школу.
Засновник – Хотинська міська рада народних депутатів. 
На ремонт та будівництво школи затрачено 440 тис. крб. Якщо зробити перерахунок, то кожне учнівське місце нового корпусу коштує 1000 крб. Будівництво школи проводила Хотинська дільниця облавторембуду, зокрема бригада Євгена Дмитровича Матеїка. Затишок інтерєрів класів створювали умільці осередку малярів В. М. Кабука. 
"Будемо памятати це будівництво й тому, що саме тут гуртувалися, здружувалися педагогічні та учнівські колективи"-, сказала якось директор школи Паламар Т. П.
Яндекс.Метрика