Рік англійської мови
Вхід на сайт
Головна » 2015 » Март » 26 » Атестація - процес безперервний
11:53
Атестація - процес безперервний

Атестація — це звіт педагога про роботу протягом п’яти років. Вона спрямована на підвищення кваліфікації, професіоналізму, майстерності педагога та  покликана стимулювати його ріст.

Згідно з керівними документами, атестація педагогічних працівників – це визначення їхньої відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, залежно від якого та стажу педагогічної роботи їм встановлюється кваліфікаційна категорія, присвоюється педагогічне звання. Атестація педагогічних працівників у Хотинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 у 2014/2015 навчальному році проводилася відповідно до нормативно-правових актів з питань атестації педагогічних працівників.

Атестація – неперервний процес; її завершення у квітні поточного навчального року є початком атестації нового складу педагогічних працівників у наступному. Тому атестацію слід розглядати як складову діяльності педагогічного колективу протягом усього навчального року.

Успішне проведення атестації значною мірою залежить від чіткості, конкретності організаційних заходів, підготовки розпорядчих документів, наказів, планів тощо. Але не менш важливою є робота атестаційної комісії та самого педагога в атестаційний період.

Атестаційна комісія Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у цьому році удосконалювала зміст та методи своєї роботи, дотримувалася наступності у встановленні категорії та присвоєнні педагогічних звань, звертала увагу на результативність роботи вчителів, їх методичну діяльність, проходження курсової перепідготовки, як надійного шляху підвищення педагогічної майстерності педагога.

Атестація здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності працівників шляхом проведення контрольних робіт, тестування, відвідування уроків, позакласних заходів; здійснення аналізу освітнього процесу в закладі з урахуванням думки учнів та їх батьків.

Підсумком атестації вчителів школи стала відкрита педрада на засіданні якої заслуховувалися творчі звіти вчителів, які атестуються, метою яких була презентація  творчих напрацювань педагога, пропаганда передового педагогічного досвіду та запровадження нових  інноваційних форм та методів у навчально-виховний процес.

За атестаційний період учителями проведено цілий ряд  відкритих уроків, виховних заходів, які свідчать про високий професійний рівень педагогів, що атестуються.

20   березня 2015 року у Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання атестаційної комісії, на якому було проатестовано 4 педагоги.

Кожен працівник підготував на засідання власне портфоліо, у якому відобразив діяльність у міжатестаційний період.

В основі проведення атестації лежали принципи: демократизму, всебічності, систематичності, колегіальності, доступності та гласності, безперервної освіти і самовдосконалення, морального і матеріального заохочення. Уся процедура проведення атестації в Хотинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 була спрямована на утвердження власної гідності педагога, підвищення його авторитету не лише серед колег, а й серед учнів та їх батьків.

Переглядів: 71 | Додав: hotin-school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Яндекс.Метрика